מתי כדאי לקחת הלוואה לעסק קיים

בכל מחזור חיים של עסק יש שלבים שונים, הזקוקים לאסטרטגיה עסקית שונה. כל עסק מתחיל בשלב החזון הראשוני וההקמה. זהו שלב מרגש ומיוחד בו יש תכניות גדולות, תקוות גדולות והשקעה כספית רבה.

השלב הראשוני דורש אנרגיה, זמן וכסף רבים על מנת להתחיל ולהניע את גלגלי ההצלחה העתידית. יש צורך בפעולות עסקיות מחושבות ומנומקות על מנת להשיג את הכספים הדרושים לשלב ההקמה ולתחילת הפעילות.

השלב הראשוני במידה רבה יקבע את עתיד העסק ומידת הצלחתו. אך ישנם שלבים רבים נוספים בהמשך. אופי השלבים יהיה תלוי במידה רבה בהצלחה של שלב הפעילות הראשון. אם העסק צבר תעסוקה ומתחיל לייצר הכנסות בהתאם למצופה – יהיה ניתן לחשוב על התרחבות. לשם ההתרחבות יהיה צורך לקחת הלוואה לעסק קיים.

הלוואה זו שיקבל העסק תוכל לדחוף אותו קדימה. ייתכן והכסף ישמש לגיוס כח אדם נוסף או להגדלת היקף הפעילות. לעתים יהיה צורך בשכירת חללי עבודה נוספים או בהגברה מסיבית של אמצעי השיווק של העסק על מנת להגיע לקהלים חדשים. קהלים אלו, שעדיין לא מכירים את העסק, יוכלו להתרשם מההצלחה ולספק מקור הכנסה חדש ומשמעותי.

גם במידה והעסק לא מצליח, וההכנסות אינן בהתאם לציפיות שהיו בתחילה – יש צורך במקרים רבים בהלוואה לעסק קיים. במקרה זה, בעל העסק יצטרך להשקיע וללמוד איפה טעה. האם המוצר או השירות שלו אינו מספיק איכותי? במקרה כזה, הוא יצטרך להשקיע על מנת לשפרו. ייתכן גם והטעות נעשתה במאמצי מיתוג ושיווק לא נכונים ובלתי מספיקים. במקרה כזה, אם ייקח הלוואה לעסק קיים – הוא יצטרך לשפר את מידת הדיוק של מאמצי הפרסום שלו ויצטרך לחשוב כיצד מגיעים לקהלים נוספים ומגדילים את מעגל הלקוחות.

בין אם העסק חווה הצלחה או כישלון בשלביו הראשונים – הלוואה לעסק קיים תוכל להקפיץ אותו מדרגה. בכסף שיגויס הוא יכול לתקן שגיאות עבר ולהצמיח את העסק אם רק יבין איפה טעה (או איפה הצליח) ויגבש תכנית עסקית מתאימה. שלב זה הוא חשוב ביותר גם הוא ויכול לעשות את כל ההבדל בין כישלון להצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.